رفتن به محتوا
مرتب سازی:
فیلتر محصولات

قیمت محصولات

دسته بندی

قیمت محصولات

دسته بندی

یزد

قدمت این شهر تاریخی به حدود 1700 سال پیش و اوج آبادانی این شهر به قرن هشتم هجری برمیگردد. امروزه در بیشتر کلانشهر های تاریخی با خراب کردن بناهای تاریخی شروع به ساخت و ساز بناهای جدید و مدرن می کنند. اما استان یزد هنوز بافت تاریخی و قدیمی خود را حفظ کرده است. در واقع میتوان شهر یزد را به دو قسمت تاریخی و مدرن تقسیم بندی کرد.

جاذبه های توریستی استان یزد

در سال 1396 شهر یزد ثبت جهانی شد. حتما میدانید که در لیست جهانی قرار گرفتن می تواند توریست های زیادی برای آن شهر جذب کند. فرقی نمی کند در چه فصلی هستید، هر زمان که شما قدم در خیابان های شهر یزد بگذارید، حتما با توریست هایی مواجه خواهید شد که از کشور های مختلف برای دیدن این شهر زیبا آمده اند. در چند سال اخیر گردشگری در استان یزد رشد زیادی داشته است. استان یزد فقط اماکن تاریخی ندارد، شاید وجود یک درخت نیز قدمت زیادی داشته باشد. در شهر یزد، میبد، اردکان و ابرکوه اماکن تاریخی وجود دارند که نمایانگر قدمت طولانی این استان پهناور است.

هنر و صنایع دستی استان یزد

در استان یزد علاوه بر تاریخی بودن، به صنایع دستی نیز اهمیت زیادی میدهند. وقتی قدم در کوچه پس کوچه های مسجد جامع شهر یزد میگذارید، با چشم خود شاهد هنر زیبای صنایع دستی زنان و مردان این شهر جهانی خواهید بود.

سوغاتی و شیرینی

از قدیم گفته اند اگر قصد خرید شیرینی خوشمزه و سنتی دارید، به یزد بروید یا از از شهر خود شیرینی های یزدی بخرید. سنتی بودن فقط برای مکان و صنایع دستی نیست. اگر نگاهی به شیرینی های استان یزد بیندازید میبینید که این شیرینی ها از زمان های قدیم در میان مردم یزد رواج داشته اند. برند حاج خلیفه یکی از معروف ترین برند های شیرینی در این استان است که دارای چندین شعبه است. جالب است بدانید که شیرینی فروش های حاج خلیفه نیز به قطب جذب توریست نیز معروف شده اند.

نمایش بیشتر
question