رفتن به محتوا

گلاب گیری کاشان

یکی از جاذبه های شهر کویری کاشان مراسم گلاب گیری می باشد. شهر کاشان با فاصله 240 کیلومتری از تهران میان کوه بلند و سربه فلک کشیده کرکس و کویر مرکزی ایران قرار دارد. جشنواره گلاب گیری کاشان به شیوه سنتی به یکی از پربازدیدترین  آیین ها در این شهر تبدیل شده است که همه ساله تعداد بسیار زیادی مسافر و توریست را در بازده زمانی 15 تا  25 اردیبهشت به این شهر میکشاند.
در  ماه اردیبهشت، گل های محمدی ایرانی که از خانواده ی Rosaceus هستند، آماده چیدن هستند تا برای گلاب گیری آماده گردند. اسم سنتی گلاب گیری ” لتان ” است که تاریخچه طولانی در این شهر دارد. چیدن گل های سرخ محمدی پیش از طلوع آفتاب آغاز میشود زیرا گل چین ها معتقد هستند در این زمان گل ها بوی بیشتری دارند. آنها گل را با کمک ناخن های انگشت شست و سبابه از ساقه جدا میکنند و در ظرف مخصوصی برای گلاب گیری میفرستند. طبق نظر گیاه شناسان کیفیت گل سرخ پرورش یافته در شهر کاشان نسبت به بقیه شهرها از کیفیت بالاتری برخوردار است به همین دلیل هرساله مکه با این گلاب شسته میشود.
براساس شواهد تاریخی نخستین افرادی که ایده تقطیر را اجرایی کردند ایرانیان بوده اند. آنها به منظور تقطیر و گرفتن اسانس مایعات دستگاه گلاب گیری را اختراع کردند. دراین زمینه جابربن الحیان صوفی پدر شیمی نام گذاری شده است. در گذشته های دور از مایع  حاصل از این فرآیند برای درمان معده و روده درد استفاده میکردند.

برچسب‌ها

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question