رفتن به محتوا
هدیه کیف چرم دست دوز اصفهان

کیف چرم دست دوز اصفهان، از بهترین هدایای تبلیغاتی چرمی

امروزه بیشتر کسب و کارها و شرکت‌ها، درباره‌ی تاثیرگذاری هدایای تبلیغاتی، آگاهی کافی ندارند. بسیاری از شرکت‌ها، گران بودن هدایای خود را شرط تاثیرگذاری بیشتر آن بر مشتریان خود می‌دانند، این در حالی است که احتمالا هنوز درک درستی از سلیقه مخاطبان خود ندارند. بر اساس آمارها، بیش از سه چهارم افراد، هدایای تبلیغاتی دریافت شده‌ی خود را حدود یک سال نگه می‌دارند. به همین دلیل، متفاوت بودن و جذاب بودن یک هدیه، خیلی مهم‌تر از قیمت آن به نظر می‌رسد.

هدیه تبلیغاتی چیست؟

هدایای تبلیغاتی شامل هر چیزی است که به واسطه‌ی آن، می‌توانید نام شرکت و یا لوگوی خود را ارتقا دهید و از آن، در راستای ماندگاری مشتریان فعلی خود و جذب مشتریان جدید استفاده کنید.

هدایای تبلیغاتی اجازه می‌دهند علاوه‌بر دیده شدن نام تجاری شما توسط افراد، میزان اشتراک‌گذاری آن توسط مخاطبین شما بیشتر شود.

در این راستا، هدایای تبلیغاتی سازمانی (Promotional Merchandise) به‌عنوان یکی از موثرترین راه‌های بازاریابی در جهت افزایش فروش و جلب رضایت مشتریان شناخته شده اند. این هدایا در مناسبت‌های گوناگون، نظیر رویدادهای تجاری، مناسبت‌های مذهبی و ملی، نمایشگاه‌ها و … به افراد اهدا می‌شوند. به غیر از انتخاب رویداد مناسب، عواملی همچون شناخت مخاطبان، اهداف بازاریابی، بودجه تعیین شده‌ی سازمان‌ها و بسیاری از عوامل دیگر نیز، نقش مهمی در انتخاب مناسب ترین هدیه تبلیغاتی دارند.

در این بین، هدایای سازمانی صنایع دستی، با چشم نوازی و آمیخته بودن با فرهنگ و هنر ایرانی، از جایگاه ویژه‌ای برای جذب بیشتر مخاطبان برخوردار هستند. در ادامه این مقاله، انواع هدایای سازمانی صنایع دستی و هدایای تبلیغاتی چرمی را معرفی و بررسی می‌کنیم.

هدیه تبلیغاتی چیست؟

هدیه صنایع دستی

صنایع دستی، درواقع محصولاتی هستند که بدون دخالت ماشین و به وسیله‌ی دست ساخته می‌شوند. با گذشت زمان، ضمن تنوع بیشتر در این صنایع و زیبایی در طراحی آن‌ها، کاربرد این اقلام هم افزایش پیدا کرده است.

این هنرورزی تا جایی ادامه پیدا کرد که امروزه، انواع و اقسام صنایع دستی در سرتاسر ایران یافت می‌شوند. درواقع زیبایی و زینت چشم گیر این محصولات، به کاربرد اصلی آن‌ها بدل شده است.

امروزه هدایای صنایع دستی، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند. این هدایا درواقع محصولاتی هستند که می‌توانند به عنوان هدیه سازمانی و تبلیغاتی نیز استفاده شوند. این محصولات، به دلیل ساخته شدن با هنر دست مردمان ایران، به هدیه صنایع دستی معروف شده‌اند.

ویژگی اصلی صنایع دستی، چشم‌گیری آن‌ها است. این محصولات علاوه بر نشان دادن فرهنگ و هنر ایرانی، تنوع بسیار زیادی دارند که موجب می‌شود به دل هر مخاطبی بنشینند. از طرفی تولید این محصولات به تعداد محدود، باعث افزایش ارزش و منحصربه‌فرد بودن هر چه بیشتر این صنایع می‌شود.

در میان صنایع دستی ایرانی با تنوع بسیار زیاد، صنایع دستی اصفهان از جمله شناخته‌شده‌ترین هنرهای تزئینی و کاربردی دست ساز در ایران محسوب می‌شوند. سوغات اصفهان به تنهایی، تجلی‌گر فرهنگ غنی و هنر ارزشمند این دیار است که هر مسافری می‌تواند به عنوان گوهری گران بها، آن را برای عزیزان خود به ارمغان ببرد.

همچنین دست سازه‌ها و محصولات چرمی اصفهان، مانند انواع کیف چرم و انواع چرم دست دوز نیز از محبوبیت و شهرت زیادی در ایران و جهان برخوردار هستند. با عبور از بازارهای قدیمی این شهر، با محصولات هنرمندان با ذوق و سلیقه‌ای روبرو می‌شوید که اصالت را با طرح و نقش ایرانی به‌خوبی تلفیق کرده‌اند.

در این راستا، محصولات چرمی، به بهترین انتخاب برای هدیه دادن تبدیل شده‌اند. چرم طبیعی با کیفیت بسیار بالا، ماندگاری و دوام عالی، همراه با تنوع بسیار زیاد، گزینه‌ای ایده‌آل برای خرید هدیه محسوب می‌‌شود. بنابراین برای انتخاب یک هدیه‌ی مناسب و درخور، انواع کیف چرم دست دوز اصفهان می‌تواند انتخابی مناسب برای شما باشد که کار شما را برای خرید سوغاتی نیز آسان تر می‌کند.

 چرم چیست؟

چرم با معادل انگلیسی Leather، درواقع پوست حیوانات مختلفی است که طی پروسه‌های بسیار، بهبود یافته و برای ساخت محصولات چرمی آماده می‌شود. همچنین طی پروسه‌ی دباغی کردن، پوست چرم از حالت فسادپذیری، به محصولی انعطاف پذیر و کاربردی با کاربرد طولانی و پایدار تبدیل می‌شود. دباغی، درواقع چرم خام را برای استفاده به عنوان محصولات چرمی دست دوز، آماده می‌کند.

چرم به دو روش، با استفاده از مواد کرومی و با استفاده از مواد گیاهی، تولید می‌شود. در این میان، استفاده از مواد کرمی، به دلیل خطرات زیاد برای محیط زیست و استفاده از فلز سنگین کروم، در کشورهای اروپایی و آمریکایی ممنوع شده است.

پیشینه هنر چرم دوزی در ایران

ایرانیان با پیشینه سه هزار ساله، به عنوان اولین و قدیمی‌ترین تولید کنندگان چرم در جهان شناخته می‌شوند. آثار باستانی به جای مانده از دوران قبل از میلاد، نشان می‌دهد ایرانیان در حدود ۱۵۰۰ سال قبل از میلاد، از پوست برای تهیه لباس، کفش و جنگ افزار‌ها استفاده می‌کردند و در حدود ۵۵۰ سال قبل از میلاد نیز از چرم برای لباس و زره استفاده می‌کردند.

در دوره قاجار، انواع چرم به شکل انبوه در شهرهای ایران تولید می‌شد. در این میان شهرهایی  مانند تبریز و شیراز از شهرت بیشتری در زمینه‌ی چرم و مصنوعات آن برخوردار بوده‌اند.

همچنین اولین کارخانه‌ی چرم سازی در سال ۱۳۰۸، در تبریز احداث شد و بعد از آن، در شهرهای دیگری همچون اصفهان و تهران کارخانه‌های جدید احداث شد.

انواع کیف چرم

 

در این میان، اولین کارخانه‌ی ماشینی و مدرن چرم توسط اردشیر یگانگی احداث شد. از آن زمان تاکنون، صنعت چرم ایران صرف نظر از راه‌های پر‌ فراز و نشیبی که طی کرده، به بسیاری از بازار‌های جهانی نیز راه یافته است و در حال حاضر، بخش زیادی از چرم تولیدی کشور در شهرهایی مانند اصفهان، شیراز، تبریز و همدان تولید و تامین می‌شود.

 

از مراکز تولید و عرضه‌ی چرم در اصفهان، می‌توان به گود ساغری سازان اشاره کرد که در کارگاه‌های سلطنتی آن، که به کفشدوزخانه شهرت دارند، برای شاه و درباریان او کفش دوخته می‌شد.

 

از دیگر صنایع رایج در اصفهان در دوران گذشته، می‌توان به سطل چرمی اشاره کرد که برای کشیدن آب از چاه استفاده می‌شد. در حال حاضر، اصفهان همانند شهر تبریز یکی از مهم ترین مراکز تولید و صادرات چرم محسوب می‌شود.

انواع چرم دست دوز

چرم به دلیل کیفیت بالا و عمر طولانی، برای تهیه‌ی انواع محصولات مانند کفش و کیف های چرمی دست دوز مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این راستا استفاده از چرم در تهیه‌ی انواع الگوی کیف چرم زنانه دست دوز تا ساخت صنایع دستی چرم دست دوز، بسیار حائز اهمیت است. همچنین تهیه‌ی الگوی کیف چرم زنانه دست دوز، ساخت این محصول را برای استادکاران با کمترین میزان پرتی فراهم می‌کند.

استفاده از چرم با پیشینه‌ی تاریخی آن، امروزه آن را به یکی از کاربردی ترین موارد برای مصارف گوناگون تبدیل کرده است. در ادامه به نمونه‌هایی از انواع محصولات و صنایع چرمی دست دوز اشاره می‌کنیم:

  • کفش زنانه و مردانه
  • کیف پول چرم مردانه دست دوز
  • انواع کیف چرم دست دوز زنانه
  • کمربند
  • کاپشن و لباس‌های چرم

در پایان

صنایع دستی و محصولات چرمی، یکی از بهترین هدایای تبلیغاتی سازمانی محسوب می‌شوند که صرف نظر از تنوع بی نظیر این محصولات، می توانید بخشی از فرهنگ و هنر این مرز و بوم را به افراد هدیه دهید. در این میان، اصفهان در کنار تنوع بی‌نظیر انواع سوغاتی‌های خوراکی و صنایع دستی خود، مهد هنر‌های دستی نیز محسوب می‌شود که برای استفاده از صنایع دستی و محصولات متنوع چرمی و بی‌نظیر آن، علاوه بر سفر به اصفهان می‌توانید به راحتی و در کمترین زمان، در سایت‌های فروش اینترنتی صنایع دستی اصفهان، به آن‌ها دسترسی پیدا کنید.

برچسب‌ها

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

question