رفتن به محتوا
هدایای تبلیغاتی اداری

هدایای تبلیغاتی اداری چه کاربردی دارند؟

همه ما هدیه دادن و هدیه گرفتن را دوست داریم و از این کار، انرژی مثبت و حس خوبی می‌گیریم. همین حس خوب باعث شده است تا هدیه دادن، به یکی از استراتژی‌های موفق فروش و بازاریابی تبدیل شود. این روزها شرکت‌های بزرگ، بر سر هدایای تبلیغاتی خلاقانه با یکدیگر رقابت می‌کنند تا بتوانند مشتریان را به سوی خود جذب کنند. هدیه‌های تبلیغاتی، معمولا محصولاتی هستند که همراه با لوگوی شرکت، به مشتریان یا کارمندان هدیه داده می‌شوند و در بازاریابی و بهبود ارتباطات، نقش موثری دارند. شاید از خود بپرسید که آیا هدایای سازمانی، ارزش آن همه هزینه کردن را دارد؟ در پاسخ باید بگوییم که این هدایا آنقدر موثر هستند که می‌توانند چند برابر آن هزینه را به شما بازگردانند.

هدف استفاده از هدایای اداری چیست؟

هدیه‌ها و محصولات تبلیغاتی، در سراسر جهان برای تبلیغ یک کسب و کار، برندسازی، تصدیق شرکت و تحکیم ارتباط با مشتریان و روابط تجاری استفاده می‌شوند. این هدیه‌ها معمولا در نمایشگاه‌ها و رویدادهای تجاری، سخنرانی‌ها و کمپین‌های بازاریابی، به مشتریان داده می‌شوند. اهداف استفاده از هدایای تبلیغاتی سازمانی عبارتند از:

 • به‌وجود آوردن پلی برای رابطه‌ای نزدیک‌تر و صمیمی‌تر
 • تقویت برند تجاری و افزایش آگاهی از برند
 • تمایز از رقبا
 • تولید سرنخ‌های بازاریابی
 • افزایش وفاداری مشتریان
 • جلب رضایت مشتریان
 • قدردانی از کارمندان

هدف استفاده از هدایای اداری چیست؟

مزایای استفاده از هدایای سازمانی چیست؟

 • هزینه پایین‌تر نسبت به سایر روش‌های تبلیغاتی
 • درصد دیده شدن بالا
 • وجود گزینه‌های متنوع برای انتخاب هدیه‌ها

بهترین زمان برای اهدای هدایای تبلیغاتی چه زمانی است؟

یکی از بهترین زمان‌ها برای اهدای این هدیه‌ها، تعطیلات است مانند تعطیلات سال نو. بهترین هدایای تبلیغاتی عید نوروز، می‌تواند آجیل یا شیرینی‌جات سنتی ایرانی باشد. اما از آنجایی که اکثر شرکت‌ها در این زمان، هدایای خود را ارسال می‌کنند، این امر می‌تواند استراتژی هدیه دادن شما را با شکست مواجه کند، زیرا مردم در این زمان “انتظار” دارند که از شما هدیه دریافت کنند. بنابراین می‌توانید متفاوت عمل کنید و زمان‌های دیگری از سال را برای هدیه دادن انتخاب کنید. مثلا سایر تعطیلات رسمی، تولد شرکت شما، تولد مشتری و سالگرد شروع همکاری‌تان، بهانه‌های خوبی برای اهدای هدایای تبلیغاتی اداری هستند. مشتریان با دریافت هدیه از شما در این زمان‌ها، مطمئنا حس بسیار خوبی را تجربه خواهند کرد و دیدگاهشان نسبت به شرکت و برند شما مثبت خواهد شد.

بهترین هدیه تبلیغاتی چیست؟

خوشبختانه، شما در انتخاب هدایای سازمانی، انتخاب‌های گوناگونی را پیش روی خود دارید. با توجه به نوع کسب و کار و پرسونای مشتریان خود، می‌توانید به این سوال پاسخ دهید که بهترین هدیه تبلیغاتی چیست. بهتر است هدیه‌ای را انتخاب کنید که نشان دهد، گیرنده‌ی هدیه را می‌شناسید، از این رو، هدیه‌هایی که کاربردی در زندگی روزمره داشته باشند و نیازهای مشتری را برآورده کنند، مورد استقبال بیشتری قرار می‌گیرند. همچنین می‌توانید هدایایی مرتبط با حوزه کاری خود تهیه کنید، و یا از هدایای عمومی‌تر استفاده کنید و لوگو یا شعار شرکت خود را روی آن‌ها حک کنید تا اسم خود را در ذهن مشتری ثبت کنید.

یکی از بهترین هدایای تبلیغاتی اداری، سوغات خوراکی و صنایع دستی شهرهای مختلف ایران است. صنایع دستی، هم منحصر به فرد هستند، هم نشانه‌ی فرهنگ و هنر هستند و هم ارزش معنوی بالایی دارند. برای ثبت لحظاتی ناب برای مخاطبان خود، چه یادگاری‌ای بهتر از صنایع دستی خواهد بود؟ سوغات خوراکی مانند شیرینی‌جات سنتی نیز، برای مناسبت‌هایی مانند اعیاد، انتخاب بسیار خوبی هستند.

 

نکاتی که باید در انتخاب هدایای سازمانی در نظر داشته باشید

 • سعی کنید در زمان‌های مختلفی مخاطبان خود را با هدایای سازمانی غافلگیر کنید. ارسال هدیه در یک زمان از قبل مشخص شده، کم کم باعث انتظار فرد از شرکت شما می‌شود.
 • در هنگام انتخاب هدیه، عواملی مانند سلیقه، جنسیت، سن، علاقه‌مندی‌ها، شغل و به طور کلی پرسونای مخاطب را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، شاید یک ظرف مسی، آنقدر که برای یک زن جذاب است، برای یک مرد جذاب نباشد.
 • برای آن‌که بتوانید با هدایای خود، برند خود را نیز به‌طور هوشمندانه‌ای تبلیغ کنید، بهتر است در هدیه خود، نشانه‌ای مانند لوگو یا نام برند خود را حک کنید.
 • هدایای تبلیغاتی خلاقانه ای را انتخاب کنید تا از سایر برندها متمایز شوید و بیشتر در ذهن مخاطب بمانید.
 • در انتخاب هدایای خود بسیار دقت کنید تا هدایای تبلیغاتی شما، بر مخاطبان شما تاثیر عکس نگذارد. به این منظور، لازم است تا آداب رسوم مخاطب خود را بررسی کنید. مخصوصا اگر مخاطب شما، از کشور و فرهنگی متفاوت باشد.

جمع بندی

همه مردم از هدیه گرفتن، حتی هدیه‌های تبلیغاتی، لذت می‌برند. همچنین به دلیل حس خوب و هیجانی که از هدیه گرفتن، در آن‌ها به‌وجود می‌آید، ارزش هدیه را بیشتر از مقدار واقعی آن متوجه می‌شوند. به همین دلیل است که امروزه، اکثر سازمان‌ها با اهداف مختلف مانند تحکیم روابط تجاری و افزایش وفاداری مشتریان، به مناسبت‌های مختلف، هدایای مختلفی را برای مشتریان خود ارسال می‌کنند. در انتخاب هدیه، دست شما باز است و می‌توانید با توجه به نوع تجارت و مشتریان خود، هدیه مناسب را انتخاب کنید. صنایع دستی، به دلیل ارزش مادی و معنوی بالای خود، می‌توانند یکی از بهترین هدایای اداری باشند. با یک جستجوی ساده در اینترنت می‌توانید انواع صنایع دستی با بسته‌بندی‌های مخصوص هدایای سازمانی را پیدا و خریداری کنید.

 

برچسب‌ها

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

question